Fri. Nov 22nd, 2024

Časovi biciklizma u zatvorenom prostoru su izazovni koliko i uzbudljivi. Prednosti ovog treninga uključuje gubitak težine, poboljšanu snagu i izdržljivost. Ove prednosti su još bolje kada se časovi biciklizma u zatvorenom kombinuju sa drugim kardio vežbama i vežbama otpora, ali lako možete koristiti čas vožnje bicikla u zatvorenom kao glavni trening.

Definitivno vredi isprobati časove biciklizma u zatvorenom, posebno ako je to u okviru vašeg budžeta i mislite da je nešto u čemu ćete uživati.

Prednosti za vaše telo

Časovi biciklizma u zatvorenom prostoru su poznati izazov, što znači da ćete verovatno videti rezultate, posebno ako se posvetite redovnim časovima.

Da biste stekli sve prednosti, moraćete da pohađate tri do šest časova nedeljno u trajanju od ukupno 150 minuta. Koristite dnevnik ili aplikaciju da pratite napredak svojih fitnes ciljeva.

Jačanje snage uz sobni bicikl

Da biste poboljšali svoju snagu, planirajte da vozite bicikl najmanje 150 minuta nedeljno. Možda ćete videti rezultate nakon nekoliko nedelja redovnih časova, ali ćete morati da pratite časove da biste održali rezultate.

Kardiovaskularne prednosti

Biciklizam u zatvorenom prostoru je odličan način za poboljšanje kardiovaskularnog zdravlja. Slično je is a drugim oblicima kardio treninga, kao što su trčanje, plivanje i eliptični trening. Idealan je za ljude koji žele kardio trening bez previše stresa na zglobove.

Mala studija iz 2017. o učenicama srednjih škola pokazala je da je vožnja bicikla u zatvorenom čak i bolja od vožnje bicikla u poboljšanju fizičke kondicije.

Sobni bicikl sagoreva kalorije brzo i efikasno!

Vožnja bicikla u zatvorenom je odličan način za sagorevanje kalorija. U zavisnosti od težine i trajanja časa, možete sagoreti od 400 do 600 kalorija po času. Moraćete da pohađate časove tri do šest puta nedeljno da biste videli rezultate gubitka težine.

Studija iz 2018. godine pokazala je da su vožnja bicikla u zatvorenom i trening snage dovoljni da pozitivno utiču na izdržljivost i snagu bez promene navika u ishrani.

I dalje je dobra ideja da se pridržavate zdrave ishrane koja uključuje puno ugljenih hidrata i proteina. U studiji pouzdanog izvora iz 2010. godine, utvrđeno je da vožnja bicikla u zatvorenom u kombinaciji sa niskokaloričnom ishranom podstiče gubitak težine i podiže nivo HDL holesterola.

Koji mišići se koriste u vožnji bicikla u zatvorenom?

Vožnja bicikla u zatvorenom je vežba za celo telo i radi na svim glavnim mišićnim grupama. Evo kako vaše telo reaguje kada vozite sobni bicikl. Koristite gornji deo tela da se oslonite na biciklu. Neki časovi uključuju vežbe za gornji deo tela koristeći bučice ili trake za otpor. Održavajte jaku, stabilnu kičmu tokom čitavog časa, što će vam pomoći da ojačate i tonirate mišiće leđa. Osetite kako vaši gluteusi rade sa svakom pumpom, posebno kada ustanete sa sedišta, radite nagib ili povećavate otpor.

Vaši kvadricepsi će biti glavni mišići koji se koriste dok pedalirate i penjete se uzbrdo, što će dovesti do jakih, zategnutih nogu. Vožnja bicikla pomaže da ojačate i olabavite tetive kolena, koje podižu pedalu sa svakim ciklusom i stabilizuju vaše zglobove. Sobni bicikl je idealna sprava za zimske mesece koji sup red nama. Zato se na vreme opremite i ne zaboravite. Ako se odlučite za sobni bicikl, cena koji ćete platiti za ovu spravu je dugoročna investicija koja se brzo isplati.